Sprzątanie świata

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 8 i Gimnazjum Nr 5 w Zamościu wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. 

Uczniowie i przedszkolaki, pod opieką nauczycieli, w piątek 16 września wyruszyli w teren zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci, które zakupiła dla nich nasza Spółka. Młodych ekologów można było spotkać m.in. nad Łabuńką, przy ul. Śląskiej, na osiedlu przy Spółdzielni Mieszkaniowej im.W.Łukasińskiego. Do worków najczęściej trafiały butelki plastikowe, papiery, butelki szklane i różnego rodzaju opakowania.

Po zakończeniu akcji, pracownicy PGK odebrali wypełnione worki, które następnie trafiły do Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu. 

Akcja „Sprzątanie Świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii. Jej głównym przesłaniem jest poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata