Najmłodsi projektanci eko-mody

Kreacje z gazet, kartonowych pudełek, worków na śmieci, a wszystko ozdobione nakrętkami od butelek czy suchym makaronem – takie stroje zaprezentowały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, które wzięły udział w pokazie mody ekologicznej. Pokaz odbył się 23.03.2016 r. pod Honorowym Patronatem Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Franciszka Josika.

Najmłodsi projektanci eko-mody

Kreacje wykonały przedszkolaki z pomocą rodziców i wychowawców. Stroje były bardzo pomysłowe, kolorowe i starannie przygotowane. Dzieci zaprezentowały je przechadzając się po prawdziwym czerwonym dywanie.

W ekologicznej zabawie uczestniczyło 10 przedszkolaków. Głównym celem pokazu, który zorganizowano już po raz drugi, było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność ochrony środowiska naturalnego.
Dla wszystkich uczestników pokazu PGK Sp. z o.o. ufundowało nagrody.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Wychowawcom z przedszkola, a przede wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za wkład pracy włożony w przygotowanie Pokazu Mody Ekologicznej oraz propagowanie idei ochrony środowiska poprzez segregację odpadów.