Inteligentne wodomierze

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp.z o.o. instaluje wodomierze z nakładką radiową. Urządzenia działają już w ponad tysiącu domów jednorodzinnych na terenie miasta Zamość.Inteligentne wodomierze - PGK Zamość

Pozwalają na odczytywanie wskazań wodomierza w dowolnym terminie, bez obecności właścicieli nieruchomości. Odczyt danych odbywa się drogą radiową (bezprzewodowo), a impulsy wysyłane z nadajników z wodomierzy trafiają bezpośrednio do terminala.

Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje poprawność odczytów poprzez wyeliminowanie pomyłek i błędów ludzkich przy „spisywaniu” liczników. Jakakolwiek ingerencja jest natychmiast wychwytywana przez urządzenie (mowa tu m.in.o próbach lub zdjęciu nakładki czy przyłożeniu magnesu itp.). Pozwala też na odczyt wodomierzy zainstalowanych w miejscach trudno dostępnych.

Wymiana prowadzona jest na osiedlach Karolówka, Rataja, Szwedzka-Lazurowa.
W przyszłym roku Przedsiębiorstwo planuje zakup i wymianę kolejnego tysiąca sztuk wodomierzy z nakładką radiową.

Zostaną zamontowane w domach jednorodzinnych na osiedlu Promyk: ul.Asnyka-Grunwaldzka (i boczne), ul.Wiśniowa, Głowackiego, Czarnieckiego (i boczne), a także na osiedlu Św.Piątka, m.in.ul.Jordana, Mokra, Szymanowskiego, Wieniawskiego.

Koszty zakupu i wymiany wodomierzy z nakładką radiową pokrywa Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp.z o.o. w Zamościu.